Dnia 17.06.2016 r. w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, odbył się wernisaż prac plastycznych uczniów klasy 1a, zorganizowany w związku z zakończeniem warsztatów plastycznych, które odbywały się w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Spotkania z uczniami prowadzone były, pod kierunkiem plastyków. W wernisażu uczestniczyli zaproszeni goście, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i przyjaciele oraz przedstawiciele placówek, z którymi współpracowali uczniowie w bieżącym roku szkolnym. Niewątpliwie największymi bohaterami tego wernisażu byli uczniowie - artyści klasy 1a i ich dzieła, które można było podziwiać. Wyeksponowane ,,dzieła?? małych artystów stanowiły niezwykłą układankę, zachwycają barwami i formą wypowiedzi. Jak przystało na prawdziwy wernisaż nie obyło się bez przemówień, kwiatów i podziękowań. Całą imprezę poprowadziła wychowawczyni klasy Pani Kinga Kras oraz opiekun warsztatów Pan Piotr Ławrowski.
Dla wszystkich gości przygotowany był słodki poczęstunek, który jeszcze bardziej uatrakcyjnił wystawę.