W środę 12.10.2016 r. uczniowie z klas V c i VI c wraz z wychowawcami Marcinem Ogrodnikiem i Marcinem Sykuckim uczestniczyli w meczu piłki ręcznej pomiędzy drużynami Vive Tauron Kielce i Zagłębiem Lubin. Wyjazd był możliwy dzięki zaproszeniu Karola Bieleckiego, absolwenta naszej szkoły, wielokrotnego reprezentanta Polski, a obecnie zawodnika drużyny z Kielc. Karol pomógł nam w realizacji wyjazdu, poprzez zorganizowanie dzieciom darmowych biletów. Uczniowie naszej szkoły przez cały mecz swoim dopingiem dzielnie wspierali drużynę z Kielc. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kieleckiego zespołu.
Po zakończonych zawodach Karol Bielecki znalazł chwilę dla dzieci. Uczniowie mogli porozmawiać z wybitnym sportowcem, zrobić pamiątkowe zdjęcia. W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu bierze udział w Programie Rozwoju Piłki Ręcznej, który jest realizowany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystki oraz lokalnych samorządów. Program ten ma na celu odbudowanie szkolenia piłki ręcznej, szerokie jej propagowanie szczególnie w szkołach podstawowych oraz zwiększenie liczby dzieci uprawiających piłkę ręczną. Od września ok. 30 uczniów z klas IV ? VI uczestniczy w zajęciach sportowych o profilu piłki ręcznej.Wyjazd ten miał na celu pokazanie naszym uczniom piłki ręcznej na najwyższym poziomie, oraz zachęcenie do uprawiania tej dyscypliny. Była to już druga wizyta naszych uczniów na meczu Karola Bieleckiego. Pierwszy raz nasi uczniowie zostali zaproszeni przez Karola we wrześniu 2015 r.
Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie przekazują serdeczne podziękowania dla Karola Bieleckiego za pomoc w organizacji wyjazdu.