W piątek 4 listopada z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza już po raz drugi w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek. Chętni uczniowie przebrali się za postaci z różnorodnych bajek, baśni oraz bohaterów utworów literackich. Na przebierańców czekało wiele atrakcji: niezwykły pokaz mody bajkowej, gdzie zaprezentowali swoje stroje wszyscy przebrani uczniowie. Uczniowie na wybiegu pokazali się w kilku kategoriach. Najliczniejszą grupę stanowiły królewny i księżniczki, które rozpoczęły pokaz bajkowej mody. Potem kolejno prezentowali się: książęta, rycerze i inni wojownicy, była też bardzo liczna grupa czarownic , magów i wróżek ,różnorodne zwierzęta występujące w bajkach również miały wielu swoich reprezentantów, byli też bohaterowie literaccy: Pipi, Ania z Zielonego Wzgórza, Szewczyk Dratewka, Smok Wawelski i wielu, wielu innych.
Każdy przebrany uczeń otrzymał drobny upominek: naklejki, słodycze oraz niezwykle popularne w klasach starszych karty, które mogą uratować uczniów gdy popadną w ?tarapaty? na lekcjach. Przebierańcy nie byli pytani tego dnia na lekcjach.
Organizatorkami, (które również się przebrały) bajkowej imprezy promującej czytelnictwo były: Aneta Przyłucka i Marta Drobek przy znacznej pomocy Elżbiety Strzelińskiej, Zuzanny Wilisowskiej oraz grupy Łączników Bibliotecznych i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.