Zaczęło się od tego, że Alan Alexander Milne podarował swojemu synowi pluszowego misia. Był 1921 rok, mały chłopiec świętował pierwsze urodziny, a jego ojciec pewnie nie przypuszczał, że za sprawą zwykłej zabawki zyska wkrótce tak wielką sławę. Tymczasem już 5 lat później w Londynie drukiem ukazał się jego ?Kubuś Puchatek?, którego bohater uważany jest dzisiaj za najsłynniejszego misia świata. Ba, w rocznicę urodzin Milne?a obchodzony jest nawet Dzień Kubusia Puchatka.
Z tej okazji Biblioteka szkolna zorganizowała obchody Dnia Kubusia Puchatka, 18.01.2017r  wszyscy uczniowie klas I-III wraz wychowawcami rozpoczęli dzień nauki od przeczytania fragmentów książki ?Kubuś Puchatek?.
Chętni uczniowie z tych klas wykonali portrety tytułowego misia, które dostarczyli do biblioteki. Prace zostały wystawione na tablicy przed biblioteką. Pomysłodawcą i organizatorem obchodów Dnia Kubusia Puchatka była P. A. Przyłucka nauczyciel - bibliotekarz.