Co roku w miesiącu lutym odbywają się uroczystości poświęcone patronowi szkoły Mikołajowi Kopernikowi. W tym roku miały one nieco inny charakter. Dużo wcześniej organizatorzy ogłosili konkursy związane z życiem i pracą wielkiego astronoma. Uczniowie klas I-III rywalizowali w konkursie na wiersz i w konkursie plastycznym ?Kosmiczny krajobraz?, uczniowie klas IV-VI w konkursie na wypracowanie ?Czy chciałbyś zostać przyjacielem Mikołaja Kopernika? i w konkursie na film. Ponadto wszystkie klasy miały możliwość wzięcia udziału w konkursie na ?Pierniczki-Koperniczki?.
W dniu 21.02.2017 odbył uroczysty apel. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego, zebrani obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i dokonaniach astronomicznych Mikołaja Kopernika. Następnie przewodniczący komisji konkursowych ogłosili wyniki i wręczyli nagrody zwycięzcom. Ponadto zebrani mogli usłyszeć najlepsze wypracowanie, wiersz, obejrzeć filmik oraz podziwiać przepiękne prace plastyczne i nietypowe ?Pierniczki-Koperniczki?. Apel zakończył się degustacją pierników. Kilka dni wcześniej piernikową wystawę oglądali rodzice i pracownicy szkoły.
Uwieńczenie obchodów patrona miało miejsce w dniu 23.02.2017r. w Mobilnym Planetarium, które przyjechało do naszej szkoły. Była to nietypowa lekcja astronomii, tu uczniowie mogli podziwiać zakątki Wszechświata, nocne niebo i inne ciekawostki przestrzeni kosmicznej.
Nad przebiegiem i organizacją obchodów czuwały Panie: A. Kamińska, J. Kotowska, M. Łukawska, B. Nowacka, M. Niewiadomska, A. Rajkowska.