Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się do Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza, organizowanej corocznie przez Towarzystwo ?Nasz Dom?. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać. Akcja trwała od 28 listopada do 9 grudnia 2016 r. Zbiórkę monet w naszej szkole przeprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem Pań: M. Drobek, M. Kani, I. Zawadzkiej.
Po dokładnym przeliczeniu monet, pieniądze zostały przekazane Fundacji w dniu 01.03.2017 r. Kwota jaka została zebrana to 256,43 zł.