W dniu 09.03.2017r. w Zespole Szkół w Obrazowie zorganizowany został ?VIII Międzygminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej?. Celem konkursu było prezentowanie i popularyzacja utworów muzycznych, udoskonalanie umiejętności językowych uczniów, kształtowanie postawy twórczego uczestnictwa w dorobku kulturalnym, prezentacja dorobku artystycznego uczniów oraz kształtowanie postaw kosmopolitycznych.
Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice - Maria Kapsa z klasy IVA oraz Aleksandra Sieradzka z klasy VIB. Ocenie podlegały: przekaz artystyczno-wokalny oraz poprawność fonetyczna prezentowanych utworów. W kategorii szkół podstawowych zaprezentowało się 18 uczestników.
Pomimo bardzo dużej konkurencji, wysokiego poziomu wokalno-artystycznego oraz rygorystycznego jury, Maria Kapsa, z piosenką ?Secret love song? zdobyła wyróżnienie i nagrodzona została dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi. Za przygotowanie uczniów naszej szkoły do konkursu odpowiedzialne były Panie: M. Drobek, M. Kania i M. Wojtoń.