Tematyka ornitologiczna wzbudza duże zainteresowanie wśród podopiecznych SKLOP dlatego w naszej szkole zorganizowano spotkanie na którym obecni byli uczniowie kl. II a, II b, III a. Celem spotkania było wprowadzenie dzieci w ciekawy obszar wiedzy ekologicznej jakim jest ornitologia. W czasie spotkania z ornitologami dzieci oglądały przygotowaną prezentację multimedialną, z której dowiedziały się jakie gatunki ptaków występują w Polsce jak wyglądają, po czym można je rozpoznać. Atrakcją niewątpliwie było przysłuchiwanie się ptasim trelom i próby rozpoznawania gatunków śpiewaków. Dodatkowo dzieci miały okazję zobaczyć budki lęgowe, poznały sposoby ich montowania i zasady, wg których są zawieszane.
W ramach współpracy z Podkarpackim Oddziałem LOP opiekun SKLOP i członkowie tej szkolnej organizacji otrzymali ulotki i tablice informacyjne o ptakach oraz 5 budek lęgowych. Akcja rozwieszania budek lęgowych odbędzie się na terenie szkoły dnia 21 marca, w której będą uczestniczyli również ornitolodzy. Spotkanie zorganizowali członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody z opiekunem Panią K. Kras.