Dnia 18 marca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się Wojewódzki Konkurs Dziecięcej Estrady Folkloru. W imprezie brało udział 29 wykonawców taneczno-śpiewaczych z województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowali tancerze Zespołu Pieśni i Tańca ?Ziemia Sandomierska?, którego członkami są uczniowie klas: 2A, 2C, 3A, 3B i 3C Szkoły Podstawowej Nr 1.W ich wykonaniu widownia obejrzała - trojaka, krakowiaka oraz suitę tańców lubelskich i kurpiowskich. Jury wysoko oceniło zmagania taneczne uczniów zespołu. Młodzi artyści z naszej szkoły zajęli III miejsce w województwie - gratulujemy. Choreografię tańców opracował Pan D. Bukowski, nad organizacją i przebiegiem czuwały Panie: K. Majewska, M. Pracało, A. Turbiarz.