Kwiecień to miesiąc, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi (22 kwietnia). Również w naszej szkole nauczyciele zaplanowali szereg działań związanych z ekologią i ochroną środowiska.
Na zajęciach edukacji przyrodniczej nauczyciele klas I-III uczyli swych uczniów prawidłowego segregowania śmieci, korzystając z rozstawionych na terenie szkoły koszy do segregacji odpadów oraz przeprowadzili Eko - quiz, sprawdzający ekologiczną wiedzę uczniów.
Panie: M. Pracało i M. Wyrazik zorganizowały dla uczniów klas młodszych konkursy z nagrodami: klasy I - ,,Kompozycja z żywych kwiatów, klasy II - ,,Bajkowa roślina”, klasy III – plakat ,,Chrońmy naszą Ziemię”.
Uczniowie klas I-szych pod kierunkiem wychowawców przygotowali piękne kompozycje roślinne z wybranych kwiatów doniczkowych i cebulowych, które ozdobiły ich klasopracownie. Zespoły klasowe z klasy IA i IB w nagrodę otrzymały konewki, które posłużą do pielęgnacji wykonanych kompozycji.
Uczniowie klas drugich wykazali się wielką pomysłowością w wykorzystaniu surowców wtórnych podczas wykonania ,,Bajkowej rośliny”. Na konkurs wpłynęły 22 prace, nagrodzono 9 z nich. Uczniowie otrzymali dyplomy, kalendarze i drobne upominki.
Najwięcej uczniów (29) zaangażowało się w wykonanie plakatów promujących hasła zachęcające do ochrony naszej planety Ziemi. Uczniowie z klas IIIA, IIIB, IIID wykonywali plakaty indywidualnie lub w parach, natomiast klasa IIIC wykonała pracę zespołową. Dyplomami i upominkami rzeczowymi nagrodzono 6 prac.
Prace dostarczone na wyżej wymienione konkursy zostały zaprezentowane na okolicznościowych tablicach.
Dzień Ziemi dla klas IV-VI przebiegał pod znakiem segregowania odpadów. Wspólnie z nauczycielami przyrody Panią: M.Bielecką i E. Rutkowską uczniowie klas piątych wykonywali afisze promujące ekologiczne postępowanie z odpadami. Prace rozwieszone zostały w różnych miejscach budynku szkolnego. Do akcji przyłączyli się również uczniowie klasy czwartej A, którzy wraz z Panią M. Kanią wykonali plakaty dotyczące recyklingu segregowania odpadów w języku angielskim. Poza tym uczniowie wszystkich klas starszych wzięli udział w mini – konkursie: „Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) – czyste środowisko”, w którym mieli możliwość wykazać się wiedzą na temat ich funkcjonowania i wpływu tego typu punktów na ochronę środowiska.
Organizatorzy działań w ramach Światowego Dnia Ziemi mają nadzieję, że akcje te zachęciły uczniów do dbania o nasze środowisko, m. in. poprzez segregowanie odpadów.

Laureaci konkursów związanych z obchodami „Dnia Ziemi’’
Klasy I - KOMPOZYCJA ROŚLINNA
I miejsce - klasa I A i I B
Klasy II – „BAJKOWA ROŚLINA”
Maja Wiącek - II A
Małgorzata Pruś - II C
Marika Mroczek - II D
Antonina Mazur - II A
Oliwia Marzec - II C
Joanna Koprowicz - II D
Wiktoria Goździewska - II A
Michał Baska - II C
Julia Klimczak - IID
Klasy III - Plakat „Chrońmy naszą Ziemię”
Alicja Curyło klasa - III B
plakat wykonany przez uczniów klasy - III C
Mazur Amelia - III B
Hanna Bury, Amelia Kulik - III D
Bartosz Miłek, Bartłomiej Krawczyński - III A
Patryk Niewęgłowski - III A
Konkurs „Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) - czyste środowisko” dla uczniów klas IV-VI.
Laureaci:
Julia Wtorek - Va, Mateusz Siwko - VIa, Michał Makowski - VIb