25 kwietnia br. w Kielcach podsumowano tegoroczne zmagania świętokrzyskich uczniów szkół podstawowych w wojewódzkich konkursach przedmiotowych.
Wielki sukces w tych konkursach odniósł uczeń naszej szkoły Filip Walicki z klasy VI a, który jako jedyny w powiecie sandomierskim został laureatem dwóch kuratoryjnych konkursów przedmiotowych: z języka angielskiego i matematyki.Warto podkreślić, że uczeń przeszedł niesamowicie trudną drogę i wykazał się olbrzymią wiedzą w tych konkursach bo został również finalistą konkursu przyrodniczego, w którym do zdobycia tytułu laureata zabrakło mu zaledwie jednego punktu. Podczas uroczystej gali, w imieniu Kuratora Oświaty, Filip otrzymał z rąk Tomasza Plebana, dyrektora Wydziału Organizacji Rozwoju Edukacji Kuratorium Oświaty w Kielcach, dwa medale laureata oraz okolicznościowe dyplomy; zaś przygotowujący go nauczyciele Panie: E. Frańczak i M. Wojtoń - listy gratulacyjne.
W tym roku szkolnym w naszej szkole mamy jeszcze dwóch finalistów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych : Annę Krasoń uczennicę klasy VI b, która wywalczyła taki tytuł z języka angielskiego oraz Bartłomieja Łabarzewskiego ucznia klasy VI a, który jest finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu jako jedyna w powiecie sandomierskim może poszczycić się takimi osiągnięciami w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Zachęcamy innych uczniów naszej szkoły do pójścia w ślady kolegów, których wartością jest wiedza oraz własny rozwój. Naszemu laureatowi oraz finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu swoich umiejętności.