W dniu 27.04.2017r. w Szkole Podstawowej Nr 3 odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom” w języku angielskim. Celem konkursu było rozwijanie i wspieranie wśród uczniów umiejętności recytatorskich, rozwijanie zainteresowań literackich oraz poczucia estetyki poprzez piękno słowa mówionego, motywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz stworzenie możliwości zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych. W konkursie wzięli udział uczniowie z 8-iu szkół podstawowych z Sandomierza oraz okolic. Każdą szkołę reprezentowało dwóch uczestników z klas IV-VI. Uczniowie recytowali wiersze autorstwa Kenna Nesbitta. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Gołąb z wierszem „My mother does my homework” oraz Weronika Bielecka, która recytowała „I’m Practically Perfect”. Jury oceniało poprawność językową, stopień opanowania tekstu, oryginalność wykonania oraz wrażenie artystyczno-estetyczne. Obydwie uczennice naszej szkoły wykazały się dużymi zdolnościami zarówno językowymi jak i teatralnymi. Każda z prezentacji wzbogacona została o ruch i gest sceniczny, rekwizyty oraz oprawę muzyczną.
Pomimo ogromnej konkurencji Weronika Bielecka zdobyła zaszczytne II miejsce, zaś Julia Gołąb otrzymała wyróżnienie. Uczennice zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Bardzo serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczennice przygotowywały Panie: M. Drobek, M. Kania, M. Wojtoń.