Majowe uroczystości patriotyczne poprzedził apel w dniu 28.04.2017 r. dla całej społeczności uczniowskiej, który upamiętniał Narodowe Święto Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas 5 i 6b w strojach historycznych wystąpili w humorystycznej inscenizacji pt.: ,,Wiadomości z 3 Maja 1971 roku”. W wykonaniu chóru szkolnego zebrani usłyszeli kilka pieśni patriotycznych, które były dopełnieniem przedstawienia. Tematyka występu przybliżyła atmosferę tamtych dni, kiedy nasi przodkowie podjęli próbę reformy państwa i ratowania niepodległości I Rzeczpospolitej.
Program artystyczny oraz dekorację przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Pana R. Chyły, Pań: A. Rajkowskiej, M. Łukawskiej i A. Turbiarz.