Dnia 5 maja obchodzimy Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym w naszej szkole na lekcjach wychowawczych uczniowie mieli zaprezentowany filmik pt. „Masz prawo”, uświadamiający równość praw wszystkich ludzi. Po projekcji wychowawcy klas przeprowadzili pogadankę tematyczną. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie problemem i chętnie uczestniczyli w dyskusji, dając wyraz swojej świadomości prawidłowego postępowania. Ponadto pani psycholog przygotowała profesjonalną gazetkę uświadamiającą dobre postawy wobec omawianego problemu. Celem akcji jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych.
Odpowiedzialne za przygotowanie obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych były Panie: Z. Wilisowska i K. Drobiazg.