11 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu, odbył się VII Międzyszkolny Konkurs z Języka Angielskiego. Organizatorkami konkursu były Panie:. M. Wojtoń, M. Kania i M. Drobek. Celem konkursu było zachęcenie jak największej liczby młodych ludzi do lepszego opanowania języków obcych, rozwijanie motywacji do nauki języków, wiary we własne możliwości językowe i samodzielności w nauce języków oraz umożliwienie sprawdzenia własnych umiejętności językowych. Adresatami konkursu byli uczniowie klas VI. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych z Sandomierza i okolic, którzy przeszli wstępne eliminacje przeprowadzone przez nauczycieli uczących w danej szkole. Każdą szkołę mogło reprezentować od 1-8 uczestników. Konkurs przeprowadzony został w dwóch etapach – pisemnym i ustnym. Do etapu ustnego przystąpili uczniowie, którzy zdobyli w części pisemnej co najmniej 80% możliwych punktów. Głównym celem części ustnej było sprawdzenie komunikacji interaktywnej, poprawności i płynności w posługiwaniu się językiem angielskim. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Filip Walicki - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu
II miejsce: Anna Krasoń - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu
III miejsce: Martyna Justyniarska - Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sandomierzu
IV miejsce: Kacper Kozakiewicz - Szkoła Podstawowa w Łukawie
Laureaci konkursu zostali nagrodzeni dyplomami, statuetkami i nagrodami książkowymi.