W dniu 4 września 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Pan Dyrektor mgr Waldemar Gosek skierował swoje słowa do zgromadzonych na inauguracji dzieci, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, życząc im wielu sukcesów, zapału do nauki, satysfakcji z własnych osiągnięć i miłej atmosfery w nauce i pracy. W swoim wystąpieniu podkreślił, że ten rok jest szczególny ponieważ  wchodzi nowa reforma oświaty, która wprowadza powrót do ośmioklasowej szkoły podstawowej, a co zatem idzie wiele zmian w oświacie zarówno dla uczniów,  nauczycieli jak i rodziców. Sukcesów w nauce i pracy życzył uczniom i nauczycielom sekretarz Urzędu Miasta Pan Andrzej Gajewski i Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Wąsowicz-Baran. Po wysłuchaniu przemówień uczniowie Samorządu Uczniowskiego oddali hołd patronowi szkoły składając wiązankę kwiatów pod płytą Mikołaja Kopernika. Po części oficjalnej uczniowie udali się do sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcami.