Rok szkolny 2019/20 na pewno na długo  zapisze się  w naszej pamięci. Wirus Covid-19  całkowicie zmienił naszą szkolną rzeczywistość. Musieliśmy zmierzyć się z nową sytuacją, nauczyć inaczej komunikować, przekazywać  wiedzę i dzielić informacjami.

Po kilku miesiącach zdalnego nauczania wszyscy byliśmy spragnieni bezpośredniego kontaktu i zwykłej rozmowy. Wspaniale było choć na chwilę spotkać się z kolegami, koleżankami i wychowawcami chociażby po to, by  tylko  odebrać świadectwo. 26 czerwca  od godz. 9.00 - w różnych odstępach czasowych, wszyscy wychowawcy rozdawali je swoim wychowankom na boisku szkolnym przy zachowaniu wszelkich procedur bezpieczeństwa.

 

Wyjątkowo ważne  to wydarzenie było  dla absolwentów klas ósmych, którzy przecież żegnali się już z naszą szkołą. Nie dane im było celebrować tej chwili z rodzicami, ale dołożyliśmy wszelkich starań, aby było wyjątkowo i uroczyście. Zaopatrzeni w maseczki i przyłbice absolwenci odebrali nagrody i wyróżnienia. Otrzymali statuetki: dla najlepszego absolwenta szkoły (Julia Kołodziej - klasa 8c),  Primus Copernicus ( Karolina Łukaszek - klasa 8a ) i  Mistrz Artysta (Julia Łukawska – klasa 8 b). Niestety, w tym roku stypendium naukowe ufundowane przez Burmistrza Sandomierza – Marcina Marca, dostała tylko jedna osoba z najwyższą średnią i była to Julia Kołodziej z klasy 8c.

Dyrektor szkoły Pan Waldemar Gosek dokonał podsumowania  osiągnięć  uczniów klas ósmych, serdecznie im pogratulował i życzył udanych wakacji.

Pan Burmistrz Marcin Marzec, którego mieliśmy przyjemność gościć tego uroczystego dnia wspomniał czasy, gdy sam był uczniem Szkoły Podstawowej Nr1 i podkreślił jak ważne były to dla niego chwile. Zachęcił uczniów do dalszej pracy i życzył sukcesów. Do życzeń i podziękowań  zarówno dla uczniów jak i nauczyciele dołączyli rodzice - Pan Paweł Żerebiec i Pani Agnieszka Woskowicz-Baran. 

Szczególne czasy wymuszają szczególne działania, nie zawsze po naszej myśli i według planu, ale istotne jest, by tak ważne chwile pozostawić w naszej pamięci jako wyjątkowe
i  niezapomniane. Mamy nadzieję, że absolwenci będą  ciepło wspominać pożegnanie ze szkołą podstawową, mimo że nastąpiło to w tak trudnych i specyficznych warunkach.