8 października w naszej szkole od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie  klasy Ia i klasy Ib wraz z wychowawczyniami: p. Katarzyną Majewską i p. Anną Turbiarz, z niecierpliwością oczekiwali rozpoczęcia uroczystości.

Nadszedł moment najważniejszy dla pierwszoklasistów - na auli rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Pan Dyrektor powitał wszystkich zebranych i złożył uczniom życzenia. Na początku dzieci wspaniale zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne.

Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed Sztandarem Szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, a z rąk wychowawczyń uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pierwszoklasiści wraz ze starszymi kolegami złożyli kwiaty przed tablicą patrona szkoły, a starsi koledzy i koleżanki z klasy drugich wprowadzili pierwszaków w świat społeczności szkolnej i czekających ich obowiązków. Otrzymali od starszych kolegów i koleżanek z klas II symboliczne upominki.

Również rodzice pamiętali o święcie. Przybyli w licznym gronie i przygotowali dla swoich pociech słodkie upominki. Na koniec spotkania wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia.

Cała uroczystość odbywała się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.