- pod takim hasłem w dniach 18.02-25.02.2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dni Patrona. Mikołaj Kopernik to z pewnością Patron szczególny i wyjątkowy. Był on bowiem niezwykłym, nietuzinkowym człowiekiem, który zmienił spojrzenie ludzi na wszechświat.

Kopernik jest więc postacią należącą nie tylko do polskiej kultury i nauki, ale do całego świata. Taki Patron napawa więc słuszną dumą. Dlatego do tradycji Szkoły Podstawowej nr 1 należy święto, podczas którego uczniowie przypominają sylwetkę uczonego. Jak co roku w lutym w ,,Jedynce” odbywa się kultywowanie tradycji i szacunku dla przeszłości, a więc i dla Patrona Szkoły.

W ramach obchodów uczniowie ,brali udział w konkursach wiedzy: i tak w klasach 5-8 nauczyciele informatyki przeprowadzili ,,Quiz wiedzy o Mikołaju Koperniku” , trzecioklasiści zmagali się z testem ,,Tajemniczy Kosmos" pozostali uczniowie mogli wykazać się zdolnościami w konkursach plastycznych. Na lekcjach wychowawczych on-line wszyscy oglądali ciekawe filmy o życiu i pracy sławnego astronoma. Uczniowie ,którzy uzyskali najlepsze wyniki w Quizie, otrzymali pozytywne oceny z informatyki, pozostali dyplomy, nagrody książkowe i maskotki. Tegoroczne obchody w nieco innych warunkach przygotowali nauczyciele: N. Szpatowicz, A. Przyłucka, E. Strzelińska, A. Witaszek, W. Aleksandrowicz. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w obchodach. Nagrodzonym składamy gratulacje.