W dniu 24 czerwca pożegnaliśmy ósmoklasistów. Była to uroczystość nieco inna niż dotychczasowe ze względu na obostrzenia. W akademii wzięli udział uczniowie klas ósmych, rodzice, dyrekcja szkoły oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Sandomierza - Pan Marcin Marzec oraz przedstawiciel Rady Rodziców – Pan Przemysław Dusza. Po przemówieniach Pana Dyrektora mgr Waldemara Goska oraz gości nastąpił uroczysty ceremoniał przekazania sztandaru młodszym przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego. Następnie Pan Dyrektor wręczył ósmoklasistom dyplomy, nagrody, wyróżnienia, stypendia i statuetki. Absolwentami z najwyższą średnią ocen w tym roku byli: Paulina Błachnio, Lena Hajduk i Paweł Łączkowski. Mistrzami sportu zostali Anna Płaza, Katarzyna Płaza i Jan Marzec, tytuł mistrza artysty otrzymała Maria Kapsa. Wśród statuetek nie zabrakło tej szczególnej – Primus Copernikus, przypadła ona uczennicy klasy VIII c – Weronice Graczyk. Pan Dyrektor oraz zaproszeni goście w osobach - Burmistrza Miasta i Przewodniczącego Rady Rodziców pogratulowali nagrodzonym, wszystkim życzyli sukcesów w dalszej edukacji i udanych wakacji. Najlepsi z najlepszych złożyli wpis na kartach Złotej Księgi. W końcowej części uroczystości przedstawiciele pocztu kwiatowego złożyli wiązankę pod płytą patrona szkoły – Mikołaja Kopernika.

W piątek 25 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów klas I-VII. Uroczystość miała skromny charakter z powodu panującej epidemii. Na dziedzińcu przed szkołą uczniowie spotkali się z wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa, dyplomy i nagrody życząc udanych wakacji, odpoczynku oraz zdrowego powrotu do szkoły od pierwszego września.

 

„Kwiatek dla Bartusia”

 W dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego uczniowie oraz Rodzice hojnie włączyli się do akcji charytatywnej na rzecz pomocy Bartusiowi Przychodzkiemu ,,Kwiatek dla Bartusia”, zamiast kwiatka dla nauczyciela. Przygotowane na ten cel puszki błyskawicznie się zapełniły. Chcieliśmy w ten sposób dołożyć maleńką cegiełkę do leczenia Bartusia. Wszystkim, którzy okazali serce małemu mieszkańcowi naszego miasta serdecznie dziękujemy.