Dnia 5 października 2021r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sandomierzu odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy 1.

W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, grupa 6-latków z Przedszkola nr 1 w Sandomierzu, przedstawiciele klas 2, rodzice i zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Rodziców oraz Pani Dyrektor Przedszkola nr 1.

Pierwszoklasiści przygotowali krótką część artystyczną pod kierunkiem wychowawców i zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie. Po prezentacji złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie Dyrektor szkoły – Pan mgr Waldemar Gosek pasował dzieci z klas 1 na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Sandomierzu.

Przedstawiciele klas pierwszych podziękowali za przyjęcie ich do grona społeczności naszej szkoły.

Wychowawcy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy. Koledzy z klas 2 obdarowali pierwszaków drobnymi upominkami.

Po uroczystości uczniowie klas 1 uczestniczyli w sesji zdjęciowej. Uczniowie otrzymali gratulacje od Dyrekcji szkoły, wychowawców i rodziców, oraz pamiątkowe dyplomy i okolicznościowe prezenty.

Uroczystość przygotowali wychowawcy klas pierwszych: Kinga Kras, Małgorzata Pracało, Beata Lipiec oraz przedstawiciele Samorządu Szkolnego.