W dniu 11 listopada 2021 r. uczniowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w sandomierskich obchodach 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ojczyzny w Bazylice Katedralnej. Następnie uczestnicy przeszli na Cmentarz Katedralny pod Pomnik Drugiego Pułku Piechoty Legionów, gdzie odbyły się dalsze części uroczystości. O godzinie 12 w ramach akcji "Niepodległa do Hymnu" uczestnicy wydarzenia wspólnie zaśpiewali hymn Polski. Był także apel pamięci i oddanie salwy honorowej. Zaproszeni goście w osobach: P. Marcin Marzec Burmistrz Miasta Sandomierza, P. Marek Kwitek oraz P. Marcin Piwnik wygłosili okolicznościowe przemówienia.Następnie, przedstawiciele władz powiatowych, miejskich organizacji społecznych, szkół, złożyli kwiaty i zapalili znicze. Poczty sztandarowe oddały hołd wszystkim walczącym za wolność i niepodległość Polski.