Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły, w lutym każdego roku świętujemy urodziny Patrona, wielkiego polskiego astronoma, MIKOŁAJA KOPERNIKA.

W ramach obchodów Dni Patrona Szkoły, uczniowie klas I–III i IV–VIII, otrzymali propozycję obejrzenia ciekawych prezentacji i filmów o sławnym astronomie. Nauczyciele umożliwili im także udział w różnych konkursach plastycznych, konkursie astronomicznym oraz quizie.

W klasach zostały ogłoszone następujące konkursy plastyczne :

Klasy I: ,,Fantastyczny pojazd kosmiczny”

I miejsce - Jakub Gawron

II miejsce - Cezary Moga

III miejsce - Karol Bielecki 

Klasy II: ,,Moja kosmiczna podróż z Mikołajem Kopernikiem”

I miejsce - Oliwia Bielecka

II miejsce - Kornel Bartela

III miejsce - Julia Grzesik

Klasy III: ,,Sobowtór Mikołaja Kopernika”

Wyróżnienia:

- Oliwia Statuch

- Kacper Kalinowski

- Jan Chmura

- Kacper Kiciński

Klasy IV – VIII: ,,Mikołaj Kopernik i jego odkrycie”

I miejsce - Michał biłyk 7c

II miejsce - Kacper Pietruszka 7c

II miejsce - Maria Baska 6a

Chętni uczniowie klas trzecich mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie edukacyjnym ,,Tajemniczy Kosmos”.

I miejsce - Weronika Trybalska 3a, Jakub Wilkołazki 3b

II miejsce - Kornelia Boduła 3c

Wyróżnienia:

- Łucja Siatrak 3c

- Katarzyna Bidas 3a

Uroczyste podsumowanie obchodów i rozstrzygnięcie konkursów odbyło się 24 lutego 2022 r. z udziałem Dyrekcji Szkoły i Burmistrza Miasta. Uczniowie wyróżnieni w konkursach otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy.

Tegoroczne obchody Dni Patrona Szkoły przygotowali nauczyciele: I. Kuziora, M. Niewiadomska, A. Polit, E. Klimczak, A. Przyłucka, E. Strzelińska i W. Aleksandrowicz. Pomoc i wsparcie okazali także wychowawcy klas, zachęcając uczniów do udziału w zaplanowanych przedsięwzięciach.