To hasło tegorocznego Dnia Kariery, który odbył się w naszej szkole 6.04.2022 roku. Celem tego wydarzenia było udzielenie wsparcia ósmoklasistom w określeniu drogi dalszej edukacji poprzez przedstawienie im aktualnej oferty szkół ponadpodstawowych.

Mieliśmy zaszczyt gościć następujące sandomierskie szkoły:

I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum,

II Liceum im. T. Kościuszki,

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego,

Zespół Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego,

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich im. KEN,

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. prof. Z. Strzeleckiego

oraz Zespół Szkół im. Por. J. Sarny w Gorzycach.

Tego dnia sala gimnastyczna była kolorowa, różnorodna, niezwykła…

Część oficjalna przyjęła formę krótkich prezentacji. Najpierw zaproszeni goście po kolei przedstawiali zasady rekrutacji, wymagania edukacyjne, a także ofertę zajęć pozalekcyjnych swojej szkoły. Przypomnieli, jakie są wymagania współczesnego rynku pracy. Podpowiedzieli także, w jaki sposób można rozwijać pasje i zainteresowania.

Później ósmoklasiści mogli porozmawiać indywidualnie z nauczycielami i starszymi kolegami. Na tę okoliczność przygotowane były stoiska informacyjne wypełnione po brzegi charakterystycznymi, przykuwającymi uwagę przedmiotami, które kojarzą się z nauką w danej szkole.

Każdy z zainteresowanych otrzymał ulotki informacyjne szkół.

Na zakończenie tego wyjątkowego dnia uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach poprowadzonych przez panią Monikę Kozłowską- doradcę zawodowego w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Sandomierzu.

Mamy nadzieję, że udział w Dniu Kariery pomógł ósmoklasistom w podjęciu właściwej decyzji wyboru przyszłej szkoły, czego im z całego serca życzymy! Koordynatorem przedsięwzięcia była P. A. Słotwińska – doradca zawodowy.