W dniu 23 kwietnia 2022 r. w Sandomierzu odbył się Festiwal Gier Planszowych. Organizatorem był - Sandomierski Klub Szachowy i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do gry o najlepsze miejsca dołączyli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr1. Rywalizacja była zacięta, ponieważ uczestnicy wykazywali się dużymi umiejętnościami, zarówno w grze w szachy, jak i planszówkach. Zawody odbywały się zarówno w drużynach, jak i indywidualnie. W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjna była nasza szkoła.

Oto szachowi zwycięzcy:

Chwiałkowski Bartłomiej – 3c, Gorycka Andżelika – 4c, Stawiarz Paweł – 4c, Pietruszka Kacper – 7c, Wąsik Wojciech – 7c

Triumfatorzy w grach planszowych:

Niezgoda Tomasz – 5b, Kurosz Maja – 4b, Karolak Michał – 2b, Korycki Jan – 2b, Korycki Stanisław - 2b, Derewienko Michał – 2b, Dziura Zofia – 1c , Dziura Adam – 1c

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.