W czwartek 5 listopada za sprawą czarów przenikających z biblioteki szkolnej odwiedzili nasza szkołę mieszkańcy bajek. Był to ?Dzień postaci z bajek i baśni oraz innych bohaterów literackich. W przebieranej zabawie wzięło udział ponad 200 uczniów. Każdy z nich uczestniczył w ?Bajkowej loterii? w bibliotece szkolnej, gdzie nie było pustych losów i na każdego czekała niespodzianka. Organizatorem imprezy był nauczyciel - bibliotekarz Aneta Przyłucka.
Tego dnia na korytarzach można było spotkać tłumnie spacerujące księżniczki w towarzystwie królów i książąt. Nad ich bezpieczeństwem czuwała drużyna wojów: byli więc rycerze, łucznicy, wojownicy Ninja ,uroczy wiking, żołnierze a nawet ?Waleczna Merida?. Nie można się dziwić liczbie i różnorodności wojsk gdyż po szkolnych korytarzach przechadzały się również smoki, a jak wiadomo miewają one duży apetyt ? szczególnie na księżniczki.
Na ląd postanowiła zejść drużyna piratów i to zarówno w damskim jak i męskim wydaniu. Na szczęście nie zdołali oni pokazać nam swego groźnego oblicza, gdyż nad ich stosownym zachowaniem czuwała pogromczyni pirackiej braci: Pipi Pończoszanka w kilkunastu wcieleniach.
Nasza szkoła gościła też postaci z ?Baśni 1001 nocy?, była tajemnicza Dżasmina, Alladyn i Alibaba, znalazło by się też kilku rozbójników i nie tylko strój na to wskazywał. Zbłądzili do nas mieszkańcy ?Stumilowego lasu?, głównie tygryski, bo one lubią brykać. Na wycieczkę zabrały się z nimi Smerfy, a ich śladem podążał oczywiście Gargamel . Jak już jesteśmy w kręgu magii i czarów nie sposób nie wspomnieć o czarownicach, czarodziejach i wróżkach licznie reprezentujących swój fach, robiących rekonesans, czy warto wrócić do naszej szkoły na wieczór wróżb andrzejkowych. Był duch z Vb, którego imienia nie znamy, kilku Lordów Vaderów, też nie rozpoznanych. Groźnym wzrokiem wodził po wszystkich Assasin, w towarzystwie Wiedźmina, patrolował szkołę. Monster High roztaczały swój makabryczny urok.
Serca wielu skradły Myszki Mini , każda inna i każda urocza, ale najsłodsza z Ib. Braciom Grimm spod pióra uciekło kilka Kotów w butach i prześliczne Czerwone Kapturki. Wspólnie bawili się kowboje i indianie.
Nie sposób wymienić wszystkich bajkowych gości. Uczniowie doskonale bawili się przez cały dzień, pomysł bardzo się spodobał nauczycielom, rodzicom jak i uczniom, chętnie wzięliby udział w takiej imprezie również za rok.

kl. 1 B

kl. 1 C